تاریخ انتشار:۰۱ فروردین ۱۳۹۵در ۶:۱۲ ق.ظ کد خبر:920 تعداد بازديد: 132961 بازدید

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

هزینه قطع ارتباط عربستان با ایران به پای آل سعود نوشته می شود

image_pdfimage_print

به نقل از خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی با اشاره به اقدام حکومت عربستان برای قطع روابط دیپلماسی گفت: دولت جدید عربستان از زمان به قدرت رسیدن در منطقه جز شر منفعتی به کشوری نرسانده است. حمله بی رحمانه به مردم مظلوم کشور عربی و اسلامی یمن تا ظلمی که به مردم سوریه و عراق دادند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم شورای اسلامی به شرهای دیگر آل سعود اشاره کرد و ادامه داد: آنها حتی به مردم خودشان نیز رحم نکردند و روحانی و عالم پرآوازه شیخ نمر را به شهادت رساندند. ما هنوز فاجعه منا و کشته شدن هزاران نفر از مسلمانان را در مراسم حج فراموش نکردیم.

به گفته این نماینده، تعرض به دو نوجوان ایرانی در بازگشت از عربستان از دیگر شرهای آل سعود بود که بر خلاف قول هایی که داده اند هرگز شاهد تنبیه ماموران فرودگاه جده نبودیم.

بروجردی تاکید کرد:حلقه های متعدد کارنامه کوتاه مدت سلمان و الجبیر در آل سعود امروز عربستان، جز نکات منفی هیچ چیز نداشتند. امروز هم آنها تصمیم به قطع رابطه گرفتن و طبیعتا آثار بعدی این قطع رابطه بر عهده آل سعود است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به رفتارهای معترضین ایرانی در مقابل سفارت و کنسولگری عربستان گفت: نیروی های امنیتی و پلیس جمهوری اسلامی همه اقدامات خود را برای جلوگیری از تعرض افراد خشمگین به سفارت عربستان انجام دادند. چند نفر از این افراد خاطی دستگیر و زندانی شدند و تعدادی از نیروی ها پلیس آسیب دیدند.

وی تاکید کرد: اعدام شیخ نمر و قطع رابطه دیپلماتیک با ایران نا بخردی دیگر این حکومت در مجموعه رفتارهای عربستان در این مدت کوتاه است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت برخی کشورها از قطع ارتباط عربستان با ایران اظهار داشت: کشورهای که مدیون پول و شیفته ثروت آل سعود هستند از آمریکا گرفته تا کشورهای منطقه از این رفتار حمایت می کنند، اعتقاد داریم که این حمایت ها پولی است.

عربستان سعودی اعلام کرد که روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرده و از همه دیپلمات‌های ایرانی خواسته است تا عربستان را ترک کنند.

Go to TOP