تاریخ انتشار:۰۱ فروردین ۱۳۹۵در ۶:۱۲ ق.ظ کد خبر:920 تعداد بازديد: 132953 بازدید

شریعتمداری پس از نوبخت:

عرضه محصولات پتروشیمی خارج از بورس تخلف است

image_pdfimage_print

به گزارش خبرگزاری فارس؛ وزارت صنعت ،معدن و تجارت در حالی طی روزهای اخیر برای خارج کردن معاملات نیمی از محصولات پتروشیمی در بورس کالا به تکاپو افتاد که واکنش های تندی از سوی فعالان بخش خصوصی و عمومی کشور در پی داشت.

در آخرین واکنش ها همزمان با اعلام مخالفت مجدد محمد باقر نوبخت با خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا ، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور نیز با ارسال نامه ای به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، عرضه محصولات پتروشیمی خارج از این بازار متشکل را تخلف از قانون اعلام کرد.

در این نامه که خطاب به نوابی ، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در حدود سه هفته پیش نوشته شده و رونوشتی از آن به خسرو تاج، قائم مقام وزیر صنعت ارسال شده آْمده است که : « بازگشت به رونوشت نامه شماره ۳۴۹۶۶/۹۴/۳۷ مورخ ۱۴/۰۹/۹۴ با توجه به اینکه بر اساس قانون و مصوبات رسمی عرضه محصولات پتروشیمی به استثناء کود اوره (در حد مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه ها) خارج از بورس تخلف و عرضه خارج از شبکه محسوب می گردد و تا اتخاذ هر گونه تصمیم جدید، کالاهای بورسی یا باید در بورس عرضه شود و یا مشمول قیمت گذاری رسمی دولت و تعزیراتی باشند. مسئولیت صیانت از حقوق مصرف کنندگان و برخورد قانونی با تخلفات با آن سازمان است.»

Go to TOP